

Pancalieri munt (wereldwijd erkend als een van de beste ter wereld) wordt lokaal in de distilleerderij geteeld. Samen met geselecteerde Italiaanse jeneverbes zijn dit de belangrijkste botanische ingrediënten van het Mintis-ginassortiment, waaraan het ook zijn naam ontleent.
De karakteristieke geur van zongerijpte zwarte bessen wordt in Mintis Ribesa Gin gecombineerd met handgeplukte Italiaanse jeneverbes, kruiden uit Piemonte en een licht vleugje munt.
Dit geeft de gin een heerlijk verfrissende zwarte bessensmaak, met toetsen van munt en jeneverbes, voor een lange, frisse en fruitige afdronk.
De kenmerkende
en boeiende geur
van zongerijpte zwarte bessen
samen met
handgeplukte Italiaanse jeneverbes,
kruiden uit Piemonte,
en slechts een licht vleugje munt
levert een lange, frisse,
fruitige afdronk.
Datasheet
Specifieke referenties
Generous Gin ‘Purple’ is een ware innovatie in de ginwereld! Meer dan enkel de kleur, Generous Gin ‘Purple’ is de eerste gin die anthocyanen van druiven en polyfenolen bevat. Polyfenolen zijn de moleculen die zorgen voor de tannines in wijn, anthocyanen brengen textuur en kleur in rode wijn. Anthocyanen zijn ook bekend als antioxidanten.Deze fijne blend van Generous Gin geeft een zachte ‘Dry’ textuur, gecombineerd met de frisheid van roze grapefruit-smaak.
De appels worden gemengd, geplet en geperst. Het appelsap fermenteert volledig om de cider te distilleren. De dubbele distillatie vindt plaats zes maanden na het gistingsproces van de cider. De eerste distillatie van de cider geeft de petite eau van 30% vol. en het is de tweede distillatie, die van de petite eau, die de Calvados oplevert.
Rijping: minimaal zes jaar. In 400 liter geroosterde eiken vaten, waarvan 25% nieuw.
Handgemaakt op basis van de beste maïs uit Kentucky en Indiana, geselecteerde rogge en superieure mout. Het heeft minstens 8 jaar gerijpt in nieuwe eiken vaten. Daarna werden voor elke productie kleine hoeveelheden van de eerste rijping geselecteerd.
De appels worden gemengd, geplet en geperst. Het appelsap wordt meteen uitgegist tot cider die wordt gedistilleerd. De dubbele distillatie vindt 6 maanden na de gisting plaats. De eerste distillatie geeft de "petite eau" van 30% van het volume en het is de tweede distillatie, die van de "petite eau" die de Calvados oplevert.
Rijping: Minimaal twee jaar. In geroosterde eiken vaten van 400 liter, waarvan 50% nieuw.
Promotie ook geldig op (mix mogelijk)