Bladnoch 14 jaar oud rijpt exclusief in Oloroso Sherry-vaten.
De meesterdistilleerder van Bladnoch, Dr. Nick Savage, selecteert met de hand elk vat om deze rijke expressie samen te brengen met tonen van vruchtencake, pure chocolade en subtiele zoete kaneel in de mond. PROEFNOTITIES :
KLEUR: Zonsondergang brons.
NEUS: Houtkruiden, rijke rozijnen en sultana’s met een vleugje sinaasappelschil en chocolade.
SMAAK: Rozijnen, gedroogd fruit, rijke vruchtencake met zoete kaneel en chocolade.
AFDRONK: Rijk en lang met een lichte droogheid.
Datasheet
Specifieke referenties
Gerijpt gedurende 42 tot 47 maanden, vangt deze met de hand vervaardigde Belgische whisky de essentie van de streek Hesbaye. Gedistilleerd in oude Caperdonich pot stills uit 1898, rijpt hij in first-fill Amerikaanse witte eikenhouten (Quercus alba) bourbonvaten. Afkomstig van duurzame landbouw en eerlijke handel, heeft deze niet-geturfde cuvée een natuurlijke kleur zonder kunstmatige kleurstoffen. In een voortdurende zoektocht naar authenticiteit wordt de whisky niet koud gefilterd en gebotteld in de distilleerderij, wat een waarheidsgetrouwe weerspiegeling van zijn vakmanschap en oorsprong garandeert.
Voor liefhebbers van fruitige single malts is deze Tamdhu expressie, geselecteerd door The Cooper's Choice, een waar genot voor de smaakpapillen.
Na rijping in Amerikaans eikenhout heeft deze whisky geprofiteerd van een afwerking in robijnrode Portvaten, wat hem een overvloed aan sappig fruit en jamtonen geeft, perfect in harmonie met de zoete en licht nootachtige mout.
Beperkt tot 762 flessen belooft deze Speyside Single Malt een unieke zintuiglijke ervaring.
Dubbel gedistilleerd in potstills en vervolgens gerijpt in Sakura-eiken vaten, de beroemde en iconische Japanse kersenboom. Vaak gebruikt als een metafoor voor de vergankelijkheid van schoonheid en het leven, is het altijd een bron van inspiratie geweest voor Japanse kunstenaars.