De Glencadam Highland Single Scotch Malt Whisky Aged 10 Years is een prachtig voorbeeld van eeuwen vakmanschap en traditie. De "vrij delicate" malt met een prachtig verfijnde en romige smaak.
PROEFNOTITIES:
NEUS: Levendig, intens. Kruidige frisheid en citrustonen met hints van kruidige eik.
SMAAK: Afgeronde elegantie. Schone en frisse citrustonen. Een aangename harmonie tussen natuurlijke zoetheid en zachte, kruidige eik.
AFDRONK: Lang en rustgevend. Rijke, schone gerst en macabere zoetheid.
Datasheet
Specifieke referenties
De Tomatin 12 Year Old Sherry Cask is een uitzonderlijke single malt die het vakmanschap van de Highlands-distilleerderij belichaamt.
Deze whisky heeft 12 jaar lang volledig gerijpt in first-fill sherryvaten, wat zorgt voor ongeëvenaarde aromatische rijkdom en diepte.
Het is een recente toevoeging aan het Tomatin-assortiment, speciaal ontworpen voor gespecialiseerde wijnhandelaars en spiritliefhebbers.
De Tomatin 12 Year Old Sherry is een zachte en gemakkelijk te drinken whisky, boordevol complexe en verleidelijke smaken.
Elk batch streeft ernaar de vorige te overtreffen, en batch 10 is een waar toonbeeld van de kunst en het vakmanschap achter elke druppel van ons vloeibare goud. Om ons klassieke Sherry-profiel te verkrijgen, selecteerde Billy met de hand Pedro Ximénez- en Oloroso-vaten om te combineren met spirit die rijpt in rodewijnvaten en medium getoast/medium verkoold nieuw Amerikaans eikenhout. Het resultaat is een mooi gebalanceerde en complexe malt, met uitgesproken tonen van donker fruit en lagen van zachte, warme kruiden.
De Portugese Collectie toont de unieke invloed van verschillende soorten Portugese wijnvaten in een uitzonderlijke vitrine.
Mermaid Zest Gin is een aromatische en frisse infusie van Mermaid Gin met zomerse citrusvruchten en wilde, langs de kust verzamelde planten. Grapefruit en cascadehop worden gemengd met eilandbergamot, citroenzeste en rozemarijn, “de dauw van de zee”, daarna gedistilleerd en geïnfuseerd met de kenmerkende gin. Het resultaat is een pittige en frisse geest met een vleugje zeelucht. Mermaid Zest Gin won een Dubbele Gouden Medaille en de prijs Best in Class in de categorie gearomatiseerde gins op de San Francisco World Spirits Competition 2025 (SFWSC)
Deze heerlijk fruitige whisky heeft een eerste rijping ondergaan in premium Amerikaanse eiken ex-bourbonvaten gedurende meer dan 8 jaar. Om de complexiteit te vergroten, werd de spirit vervolgens overgebracht naar speciaal geselecteerde Moscatel-vaten voor een afwerkingsperiode van meer dan 42 maanden. Moscatel, een bijzonder aromatische dessertwijn uit Portugal, geeft bloemige aroma's samen met een zachte en zijdezachte smaak. Met zijn onderscheidende tonen van frisse vruchten en rijke karamel is deze bronzen malt bedoeld om van te genieten.
Deze blend met zeer weinig houtinvloed, vertoont een overwicht aan fruitige aroma's.